Podpisanie porozumienia z Zespołem Szkół Specjalnych w Sosnowcu

23.06.2021 - 13:53, aktualizacja 23.06.2021 - 16:20
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie wspierać rozwój edukacyjny podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Porozumienie dotyczące współpracy dydaktyczno-naukowej zawarte zostało 21 czerwca 2021 roku podczas „Magicznej Nocy”. Jest to wydarzenie cykliczne, organizowane na rzecz integracji, wymiany informacji i wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Podpisanie umowy stanowi kolejny krok w rozwoju dotychczasowych form współpracy uczelni i szkoły.

W spotkaniu udział wzięli liczni przedstawiciele wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Śląskiego, władz samorządu oraz nauczycieli i podopiecznych szkoły. Trójstronne porozumienie zawarte zostało pomiędzy Uniwersytetem Śląskim, gminą Sosnowiec a Zespołem Szkół Specjalnych nr 4. Dokument sygnowali:

• dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ – prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego,
  • Zbigniew Byszewski – pierwszy zastępca prezydenta Sosnowca,
  • a także mgr Iwona Durek – dyrektor szkoły.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego realizatorami współpracy będą Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji oraz Wydział Nauk Społecznych.

Szczegółowe informacje o współpracy