Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

T4EU Entrepreneurship School

15.09.2023 - 14:54, aktualizacja 20.09.2023 - 08:43
Redakcja: OO

Entrepreneurship School to wydarzenie w ramach sojuszu Transform4Europe, które odbywało się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach od 11 do 15 września 2023 roku.

W ramach inicjatywy studenci wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły pracy nad zagadnieniami związanymi z jednym z trzech obszarów tematycznych sojuszu Transform4Europe:

  • transformacja cyfrowa i inteligentne regiony;
  • transformacja środowiskowa i zrównoważony rozwój;
  • transformacja społeczna, budowanie społeczności i integracja.

Celem warsztatów było wypracowanie wspólnego rozwiązania konkretnego problemu, nad którym uczestnicy pracowali przez trzy dni, a jego finalny efekt ocenili specjaliści z firmy co.brick.

Ponadto uczestnicy Entrepreneurship School odbyli wizyty studyjne w firmie SD Worx, gdzie motywem przewodnim była praca zespołowa, a także firma Rockwell Automation, w której dowiedzieli się więcej na temat troski o dobrostan pracowników firmy.

Gościem wydarzenia była przedstawicielka firmy Kyndryl Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o. Daria Wojtkowska, która podzieliła się swoimi doświadczeniami w obszarze employer brandingu.

Studenci mogli również poznać Katowice oraz spędzić czas w gronie rówieśników z partnerskich uczelni podczas nieformalnych spotkań.

W wydarzeniu uczestniczyły osoby z Uniwersytetu Kraju Saary, Uniwersytetu w Alicante, Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy, Uniwersytetu w Trieście, Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

return to top