Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wyniki Śląskich Zawodów Balonowych

16.07.2021 - 15:59, aktualizacja 16.07.2021 - 16:02
Redakcja: wc-a

Z okazji obchodów 100-lecia powstań śląskich 3 i 4 lipca 2021 roku na Polach Marsowych w Parku Śląskim w Chorzowie odbyły się I Śląskie Zawody Balonowe organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Instytucję Kultury Ars Cameralis przy wsparciu Parku Śląskiego w Chorzowie i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W turnieju udział wzięło 19 załóg baloniarskich, głównie z południowej Polski. Wśród pilotów znalazł się aktualny Mistrz Polski Witold Filus reprezentujący Aeroklub Śląski.

W ramach konkursu przeprowadzono dwa loty, w trakcie których rozegrane zostały trzy konkurencje. Zwycięzcą I Śląskich Zawodów Balonowych został Piotr Radomski z Klubu Sportów Balonowych Wrocław. Podium uzupełnili reprezentanci Mościckiego Klubu Balonowego (MKB) – Mateusz Rękas, zdobywca pucharu Gordona Benetta oraz Jakub Dziedziak, aktualny Mistrz Polski Juniorów.

Okolicznościowy lot odbył także balon Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zaopatrzony w baner informujący o 100-leciu powstań śląskich przelatywał nad śląskimi miastami w dniach poprzedzających zawody. Statek powietrzny został również zaprezentowany w trakcie samego wydarzenia oraz podczas gali balonowej wieńczącej konkurs.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów oraz ich wyniki znajdują się na stronie wydarzenia w serwisie Facebook oraz witrynie internetowej Samorządu Województwa Śląskiego.