Bengalski Globalny Szczyt Biznesowy

16.01.2017 - 16:44, aktualizacja 16.01.2017 - 16:44
Redakcja: admin

Od 20 do 21 stycznia 2017 roku w Kalkucie odbywać będzie się Bengalski Globalny Szczyt Biznesowy organizowany przez rząd indyjskiego stanu Bengal Zachodni. Województwo śląskie zostało zaproszone do udziału w charakterze gościa honorowego, do strony polskiej wystosowana została natomiast propozycja uczestnictwa w szczycie w roli kraju partnerskiego. W misji wyjazdowej Uniwersytet Śląski reprezentować będzie prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski. Wizyta będzie okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz podjęcia rozmów na temat współpracy naukowej.

Udział w misji wyjazdowej oraz w szczycie biznesowym ma się przyczynić do nawiązania korzystnych relacji biznesowych i naukowych. Spotkania organizowane w ramach Bengalskiego Globalnego Szczytu Biznesowego skupiać się będą przede wszystkim na promocji inwestycji poprzez poszukiwanie potencjalnych inwestorów i kooperantów. Wydarzenie będzie miało charakter wielosektorowy, jeden z bloków tematycznych poświęcony zostanie edukacji, przewidziana jest również sesja dla start-upów. W programie zaplanowano specjalistyczne seminaria dotyczące globalnych trendów w gospodarce oraz sesje z udziałem władz stanu – dr. Amita Mitry, ministra ds. finansów, akcyzy, przemysłu i handlu oraz premier stanu – Mamaty Banerjee.

W organizację wyjazdu zaangażowane są Ministerstwa Rozwoju oraz Spraw Zagranicznych, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a także Indyjsko-Polska Izba Przemysłowo-Handlowa, Ambasada RP w New Delhi oraz Konsulat Honorowy RP w Kalkucie.