Briefing prasowy dotyczący Nocy Biologów

09.01.2018 - 12:25, aktualizacja 09.01.2018 - 12:25
Redakcja: admin

Briefing prasowy poświęcony siódmej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Biologów odbędzie się w środę 10 stycznia 2018 roku w holu Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska (Katowice, ul. Bankowa 9). Spotkanie z przedstawicielami mediów, które rozpocznie się o godz. 10.00, będzie nie tylko okazją do omówienia programu wydarzenia, ale również zaprezentowania atrakcji przygotowanych dla uczestników. Podczas briefingu będzie można zobaczyć między innymi sonar do liczenia ryb w zbiornikach wodnych.

Tegoroczna Noc Biologów będzie przebiegać pod hasłem „Woda to życie”. Udział w warsztatach, wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych zadeklarowało już 1500 osób. Dla nich Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ otworzy drzwi laboratoriów i sal wykładowych, a naukowcy pokażą jak pracują na co dzień.

Odwiedzający będą mieli okazję przekonać się, ile wody potrafią wypić mchy oraz jak długo mogą wytrzymać zboża bez wody. Poznają możliwości wykorzystania barwników roślinnych rozpuszczalnych w wodzie, będą mogli również podpatrywać kultury in vitro i odkrywać roślinne akwedukty. O tym „Czy życie w wodach jest w fazie wymierania?” przekonają się podczas wykładu inauguracyjnego, który wygłosi prof. Piotr Skubała.

Tegoroczna Noc Biologów pokazana zostanie z punktu widzenia łazika marsjańskiego. Skonstruowany z klocków Lego unibotowy łazik z zamontowaną kamerą będzie przemieszczać się po wydziałowych laboratoriach i podpatrywać wydarzenia. W budynku przy ul. Jagiellońskiej uruchomiona zostanie natomiast BIOkawiarenka – miejsce spotkań z naukowcami.

Program Nocy Biologów w Katowicach (pdf)