Dzień Otwarty z neurologopedią

26.02.2016 - 16:45, aktualizacja 26.02.2016 - 16:45
Redakcja: admin

6 marca 2016 roku w Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1, sala nr 010) odbędzie się Dzień Otwarty z neurologopedią.

Wydarzenie jest częścią VIII Logopedycznych Dni Uniwersytetu Śląskiego i trwającej rekrutacji na dwusemestralne Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Logopedii i Medialnej Emisji Głosu prowadzone przez Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji (specjalność: neurologopedia).

W programie wydarzenia zaplanowano warsztaty poświęcone różnym aspektom pracy neurologopedy z dziećmi i dorosłymi pacjentami.

Harmonogram spotkania:

• godz. 9.00 – wykład inauguracyjny dr Tatiany Lewickiej (Centralny Szpital Kliniczny im. Kornela Gibińskiego w Katowicach) pt. „Ciekawe przypadki w pracy neurologopedy”,
  • godz. 9.45 – wykład dr Olgi Przybyli (Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji, Uniwersytet Śląski w Katowicach) pt. „Standard wczesnej interwencji logopedycznej w przypadku noworodków i niemowląt”,
  • godz. 10.15 – wykład mgr Małgorzaty Stępień-Sali (Centralny Szpital Kliniczny im. Kornela Gibińskiego w Katowicach) pt. „Zagadnienia ortodoncji w diagnostyce neurologopedycznej”,
  • godz. 11.00 – spotkanie z pacjentami.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji UŚ. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

„studentnews.pl” - „UŚ zaprasza na Dzień Otwarty z neurologopedią” (02.03.2016).