II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Założenia i mity psychometryczne”

18.10.2016 - 16:56, aktualizacja 18.10.2016 - 16:56
Redakcja: admin

Od 26 do 28 października 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa organizowana w ramach Katowickich Spotkań Psychometrycznych pt. „Założenia i mity psychometryczne”, której organizatorami są Zakład Psychologii Ogólnej oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

W komitecie programowym konferencji udział wzięli: dr hab. Zbigniew Spendel (przewodniczący), prof. zw. dr hab. Jerzy Brzeziński, dr hab. Jan Cieciuch, prof. zw. dr hab. Elżbieta Hornowska, dr hab. prof. UG Roman Konarski, prof. dr hab. Władysław Jacek Paluchowski, dr hab. Romuald Polczyk oraz prof. zw. dr hab. Bogdan Zawadzki.

Wykłady plenarne wygłoszą prof. dr. hab. Adam Grobler z Uniwersytetu Opolskiego („Status ontyczny przedmiotu pomiaru psychologicznego”), prof. dr. hab. Jerzy Brzeziński z Uniwersytetu Adama Mickiewicza („Czy (i kiedy) psychometria może być użyteczna?”) oraz dr hab. Zbigniew Spendel z Uniwersytetu Śląskiego („O  niektórych  nieporozumieniach  dotyczących  KTT  [i  nie  tylko]”).

W ramach sesji tematycznych omówione zostaną problemy współczesnej psychometrii oraz oceny rzetelności testów psychologicznych, zagadnienia dotyczące oceny trafności testów oraz podstaw teoretycznych, konstrukcji i walidacji nowych narzędzi psychometrycznych.

Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie: www.psychometria.katowice.us.edu.pl.