Kiermasz świąteczny w rektoracie UŚ

28.02.2018 - 13:44, aktualizacja 28.02.2018 - 13:44
Redakcja: admin

21 oraz 23 marca 2018 roku na parterze w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) w godzinach od 8.30 do 13.30 odbywać się będzie świąteczny kiermasz prac artystycznych podopiecznych Ośrodka św. Faustyny w Tychach. Na kiermaszu będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków Ośrodka św. Faustyny w Tychach, które zostały zrobione podczas warsztatów terapii zajęciowej. Całkowity dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na rehabilitację i integrację społeczną uczestników ośrodka.

Ośrodek św. Faustyny realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzając do ogólnego rozwoju osób niepełnosprawnych – poprawy sprawności niezbędnych do samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Celem ośrodka jest poprawa funkcjonowania społecznego i jakości życia uczestników poprzez zmniejszenie procesu wykluczenia społecznego.