Konferencja naukowa pt. „Obywatele świata sztuki. Sztuka w działaniach artystów-naukowców”

26.05.2022 - 12:17, aktualizacja 31.05.2022 - 10:14
Redakcja: K.S

Dr Magdalena Wołek z Wydziału Humanistycznego UŚ wraz z grupą studentów i doktorantów z kierunków: kognitywistyka i filozofia organizuje wydarzenie performatywne o charakterze naukowo-dydaktyczno-artystycznym.

Wydarzenie będzie miało trzy wymiary. Pierwszym – naukowym – będzie konferencja, na której wygłoszą referaty eksperci (Universidad Anahuac, Universidad Nacional Autonoma de Maxico Illinois University, Uniwersytet Śląski) oraz studenci i doktoranci Wydziału Humanistycznego. Drugi – dydaktyczny – utworzą warsztaty z zakresu designu, gamifikacji, improwizacji aktorskiej i muzyki. Trzeciemu – artystycznemu – nada kształt wystawa i plenerowy koncert (w ramach XXIII Festiwalu Sztuki Wysokiej) przygotowany przez uczestników projektu.

Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca 2022 roku w Medusa Group (ul. Józefczaka 35, Bytom).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chęć udziału należy zgłosić pod adresem: obywateleswiatasztuki@outlook.com.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z programem są dostępne na Facebooku oraz stronie organizatorów.