Konferencja prasowa dotycząca Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016

04.10.2016 - 15:12, aktualizacja 04.10.2016 - 15:12
Redakcja: admin

W środę 5 października 2016 roku o godz. 9.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona Śląskiemu Festiwalowi Nauki Katowice 2016. Największe w regionie wydarzenie naukowe organizują śląskie uczelnie wraz z Miastem Katowice.

Festiwal, który odbywać będzie się od 13 do 15 października 2016 roku w Katowicach, ma być swoistym świętem nauki wskazującym na to, co w nauce jest ważne, a jednocześnie ciekawe i pobudzające do dalszego myślenia. Miejscem spotkań z nauką będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz katowicki rynek. Istotną częścią wydarzenia będzie XII Śląski Studencki Festiwal Nauki – impreza kulturalno-naukowa organizowana przez studentów z pięciu śląskich uczelni.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wezmą: prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, wiceprezydent Katowic Marzena Szuba, dyrektor ds. spraw programowych ŚFN dr Jerzy Jarosz, a także koordynatorki organizowanego podczas festiwalu konkursu Eko-Race na najszybszą wyścigówkę skonstruowaną z materiałów pochodzących z recyklingu oraz studenci z kół naukowych. Podczas spotkania instruktor i programista Unibota – Mikołaj Karawacki zaprezentuje łazika marsjańskiego skonstruowanego w oparciu o system Lego.