Konferencja pt. „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego na świecie”

23.05.2022 - 12:58, aktualizacja 23.05.2022 - 13:16
Redakcja: K.S

Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego organizuje konferencję, w której wezmą udział osoby, starające się przybliżyć uczestnikom sposoby finansowania nauki i szkolnictwa wyższego w różnych rejonach świata z perspektywy swoich dyscyplin.

Międzynarodowi prelegenci przedstawią swoje doświadczenia związane ze zdobywaniem pieniędzy na badania, promowanie i popularyzację nauki, z kolei polscy uczestnicy przybliżą lokalną perspektywę. Mamy nadzieję na debatę nad tym, czy jest możliwy idealny model finansowania nauki i szkolnictwa wyższego. Chcemy przyjrzeć się odmiennym rozwiązaniom i zastanowić się, z jakich rozwiązań warto czerpać, a które ze względu na systemowe i kulturowe różnice nie sprawdziłyby się w polskich realiach.

Konferencja odbędzie się 31 maja 2022 roku, w godz. 9.00–11.30 w formie online.