Nowe inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów – briefing prasowy

18.10.2017 - 15:54, aktualizacja 18.10.2017 - 15:54
Redakcja: admin

W czwartek 19 października 2017 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się briefing prasowy organizowany przez Uniwersytet Śląski Maturzystów, podczas którego przedstawiciele UŚM przedstawią nowe inicjatywy i plany na rok akademicki 2017/2018. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w sali 24 (I piętro).

Spotkanie będzie okazją do omówienia projektu Akademicki Open Space, którego celem jest próba zainspirowania młodych ludzi do poszukiwania nowych, ciekawych dróg rozwoju. Każde spotkanie organizowane w ramach tego przedsięwzięcia podzielone będzie na dwa etapy. W pierwszym – maturzyści posłuchają interesujących akademickich opowieści o świecie nauki, badaniach terenowych, warsztacie badacza i ścieżkach rozwoju, w drugiej części – pod opieką tutora popracują nad odkrywaniem własnych dróg rozwoju.

Pierwsze spotkanie z cyklu Akademicki Open Space, zatytułowane „Jak przypadkiem znaleźć się na Spitzbergenie?”, poprowadzi dr Marta Kondracka z Centrum Studiów Polarnych na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ. Część rozwojową moderować będzie dr Beata Master z BE-MASTER Coaching i Collegium Wratislaviense.

Kolejną inicjatywą UŚM są Cyberpowtórki, czyli maturalna rozgrzewka w formie quizu. Grupa uczestników mierzyć będzie się z najtrudniejszymi zagadnieniami i sprawdzać swoją wiedzę.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów omówione zostaną także sześciomiesięczne Intensywne Warsztaty Maturalne, bazujące na innowacyjnych metodach kształcenia. Podczas warsztatów maturzyści nie tylko dowiadują się czego się uczyć, ale również jak to robić. Mogą również liczyć na spersonalizowane podejście.

Strona internetowa Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów: http://maturzysta.us.edu.pl