[ONLINE] Spotkanie organizatorów festiwali nauki

22.02.2021 - 09:37, aktualizacja 22.02.2021 - 09:37
Redakcja: OO

Na platformie Zoom odbędzie się wirtualne spotkanie organizatorów festiwali nauki, organizowane przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele festiwali z całej Polski i nie tylko, m.in. Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, Bydgoskiego Festiwalu Nauki, Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Opolskiego Festiwalu Nauki, Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki czy międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich European Rover Challenge. Ponadto swoją obecność zapowiedziały osoby reprezentujące Ministerstwo Edukacji i Nauki – zastępca dyrektora Departamentu Informacji Adam Kraina oraz Aneta Śliwińska.

Podczas debaty uczestnicy porozmawiają na temat:

• czasu i formuły realizacji festiwali,
  • alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych festiwali czy wydarzeń naukowych,
  • nowych form popularyzacji nauki,
  • realizacji projektów w ramach programu SON,
  • powołania nagrody Forum Festiwali dla popularyzatorów nauk.