[ONLINE] Spotkanie pt. „W imieniu zwierząt i przyrody”

12.10.2020 - 08:50, aktualizacja 12.10.2020 - 08:50
Redakcja: OO
Tagi: Klub Myśli Ekologicznej, prawa zwierząt

Klub Myśli Ekologicznej, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Metropolia GZM organizują spotkanie online z adwokat Karoliną Kuszlewicz pt. „W imieniu zwierząt i przyrody”, które poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ oraz dr Ryszard Kulik. Wydarzenie będzie transmitowane w serwisach Facebook i YouTube.

Karolina Kuszlewicz – adwokat, publicystka, feministka, zajmuje się ochroną praw zwierząt. Została uznana za najlepszego prawnika młodego pokolenia w Polsce w rankingu Rising Stars 2017 – Prawnicy Liderzy Jutra. Autorka książki „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” omawiającej narzędzia prawne, które mogą służyć poprawie losu zwierząt, a także „Manifestu w obronie zwierząt”. Pełni funkcję rzeczniczki ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym.