[ONLINE] Spotkanie z prof. Rachel Gibson z Manchester University

14.01.2022 - 09:36, aktualizacja 14.01.2022 - 10:25
Redakcja: RJ

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje spotkanie z profesor Rachel Gibson z Manchester University. Wydarzenie odbędzie się zdalnie 9 lutego 2022 roku w godzinach od 13.00 do 14.00 na platformie Zoom.

Badania prof. R. Gibson dotyczą wpływu technologii cyfrowych na przebieg i wyniki kampanii wyborczych. Jej prace mają charakter porównawczy, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Australii i Francji. Prof. R. Gibson kierowała kilkoma projektami badającymi wpływ internetu na partie polityczne, kampanie i wyborców, które były finansowane przez Radę Badań Ekonomicznych i Społecznych (ESRC) i Australijską Radę ds. Badań Naukowych (ARC). Od 2001 roku jest kierownikiem oraz współbadaczem Australian Election Study i współkieruje Australian Candidate Study. Jest współredaktorem „Journal of Elections, Public Opinion and Parties” oraz członkiem zarządu „Journal of Information Technology and Politics, Information Polity” oraz „Australian Journal of Political Science”.