[ONLINE] Webinarium: „Pacific Crest Trail – pieszo 5000 km z Meksyku do Kanady”

19.05.2020 - 09:05, aktualizacja 20.05.2020 - 09:13
Redakcja: AJS

Kamila Kielar, gość czwartej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, poprowadzi webinarium „Pacific Crest Trail – pieszo 5000 km z Meksyku do Kanady”, w którym opowie o tym, jak w 2017 roku przebyła słynny szlak prowadzący przez Kalifornię, Oregon i Waszyngton. Wyprawa została wyróżniona nagrodą Kolosa w kategorii wyczyn roku.

→ Link do wydarzeniu na Facebooku.

→ Link do spotkania pojawi się tuż przed wydarzeniem, czyli o godz. 20.00 w środę 20 maja.

Kamila Kielar jest laureatką nagrody honorowej Kolos za podróż roku, była dwukrotnie wyróżniona i nominowana do nagrody National Geographic Traveler. Wygrywała outdoorowe konkursy fotograficzne w USA i Kanadzie.

Skupia się na wyjazdach typu adventure, głównie samotnych, bo fascynuje ją łączenie specjalistycznych umiejętności z mocną psychiką. W 2018 roku samotnie przepłynęła ponad 500 km kajakiem morskim po Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu niedźwiedzi – duchów (niezwykle rzadkiego gatunku niedźwiedzi zamieszkujących lasy na zachodzie Kanady). W 2017 roku samotnie przeszła 4700 km szlakiem Pacific Crest Trail, wcześniej – również sama – zimą przejechała rowerem Yukon, Alaskę i Kamczatkę. Miesiącami wędrowała, zarówno zimą, jak i latem, przez Laponię i Alaskę. Kanadyjskie Terytoria Północno-Zachodnie przemierzała samotnie na nartach przy temperaturach spadających do -48 stopni. Była liderką etapów w wielkich sztafetach rowerowych: Afryka Nowaka i Bike Jamboree. Zajmuje się etologią dużych drapieżników, a przy okazji je fotografuje. Zawodowo pisze, opowiada, szkoli. Występuje z pokazami na największych scenach w Polsce, pojawia się również na międzynarodowych festiwalach.

Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu webinariów Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego liderem jest Uniwersytet Śląski.

Grafika promująca spotkanie z Kamilą Kielar