Podpisanie porozumień o współpracy UŚ z instytucjami działającymi na rzecz wychowania przedszkolnego

23.02.2016 - 12:50, aktualizacja 23.02.2016 - 12:50
Redakcja: admin

24 lutego 2016 r. na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie zostaną podpisane porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a instytucjami działającymi na rzecz wychowania przedszkolnego. Pierwsza umowa dotyczyć będzie realizacji wspólnych działań pomiędzy uczelnią a:

• Stowarzyszeniem Rodzicielstwa Zastępczego i Adopcyjnego „Tęczowa Przystań” z siedzibą w Cieszynie (reprezentowanym przez prezes zarządu Małgorzatę Ratajczak oraz członka zarządu Grzegorza Szwedo),
  • Instytutem Bona Fide sp. z o.o., prowadzącym Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Słoneczna Kraina” w Jaworzynce (reprezentowanym przez prezes zarządu Lucynę Legierską),
  • Centrum Kształcenia „Prymus” sp. z o.o., prowadzącym Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Słoneczna Kraina” w Skoczowie i Bielsku-Białej (reprezentowanym przez Aleksandra Trojanowskiego)
  • oraz KSK Edukacja sp. z o.o., prowadzącym Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Słoneczna Kraina” w Radlinie (reprezentowanym przez Aleksandra Trojanowskiego).

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w uroczystym podpisaniu udział wezmą: prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan WEiNoE UŚ prof. dr hab. Zenon Gajdzica.

Ponadto zostanie podpisana umowa o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Ze­społem Sz­kół nr 9 im. dr. Mi­ko­ła­ja Wit­cza­ka w Jastrzębiu-Zdroju reprezentowanym przez dyrektor Lucynę Penar-Pękałę.

Koordynatorem współpracy ze strony Uniwersytetu Śląskiego będzie dr Dorota Prysak z Zakładu Pedagogiki Specjalnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ.