Posiedzenia prezydium oraz zgromadzenia plenarnego KRASP w Krakowie

08.11.2018 - 16:20, aktualizacja 08.11.2018 - 16:20
Redakcja: admin

15 i 16 listopada 2018 roku w Krakowie obradować będą członkowie prezydium oraz zgromadzenia plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Posiedzenia będą okazją do omówienia istotnych kwestii związanych z polską nauką oraz szkolnictwem wyższym, obradom przewodniczyć będzie prof. dr hab. inż. Jan Szmidt – JM Rektor Politechniki Warszawskiej, przewodniczący KRASP.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w posiedzeniach udział wezmą: JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – rektor uczelni w latach 2008–2016, honorowy przewodniczący KRASP oraz prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek – rektor uczelni w latach 2002–2008, przewodniczący Rady Narodowego Centrum Nauki.

Podczas obrad zgromadzenia planarnego poruszone zostaną zagadnienia poświęcone wdrożeniu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce. W programie przewidziano wystąpienie podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotra Müllera oraz dyskusję na ten temat.

Uczestnicy omawiać będą również kwestie związane z przyszłymi programami UE w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, w tym zagadnienia informatycznej infrastruktury nauki i transformacji systemu komunikacji naukowej, rozmowy dotyczyć będą także kwestii Otwartej Nauki – cOAlition S.

Gospodarzem spotkania będzie Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, obchodząca w tym roku jubileusz 200-lecia działalności.