Spotkanie autorskie z Emilią Smechowski

15.01.2018 - 17:53, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

23 stycznia 2018 roku o godz. 15.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala nr 0.51) rozpocznie się spotkanie autorskie z Emilią Smechowski, która przeczyta fragmenty najnowszej książki „Wir Strebermigranten” opublikowanej nakładem monachijskiego Carl Hanser Verlag.

Emilia Smechowski – pisarka urodzona w 1983 roku w Wejherowie, w 1988 roku uciekła z rodziną do Berlina Zachodniego. Studiowała śpiew operowy i romanistykę w Berlinie i Rzymie, ostatecznie zajęła się dziennikarstwem. Była redaktorką „tageszeitung”, a dziś pracuje jako niezależna pisarka i reporterka m.in. dla „Geo”, „Süddeutsche Zeitung” i „Die Zeit”. Jej esej o niewidzialnych Polakach został wyróżniony Niemiecką Nagrodą Reporterską (Deutscher Reporterpreis), Nagrodą Dziennikarską Konrada Dudena (Konrad-Duden-Journalistenpreis), jak również Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Filologii Germańskiej oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej DAAD.

dwujęzyczny plakat ze zdjęciem Julii Smechowskiej oraz z miejscem i datą spotkania autorskiego. Napisy w języku polskim i niemieckim