Spotkanie organizacyjne dot. Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie

29.01.2018 - 10:31, aktualizacja 29.01.2018 - 10:31
Redakcja: admin

26 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach odbyło się spotkanie organizacyjne poświęcone Podyplomowym Studiom z Wiedzy o Regionie. W wydarzeniu udział wzięło ponad pięćdziesiąt osób, które już od lutego będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez specjalistów – autorów różnorodnych badań naukowych dotyczących naszego regionu.

Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Jolanta Tambor – kierownik studiów, która przedstawiła przyszłym słuchaczom najważniejsze informacje organizacyjne. Z kolei Przemysław Smyczek – dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego wyjaśnił kandydatom kwestie dotyczące dofinasowania studiów. W zebraniu uczestniczyli również dr Łucja Staniczek ze Związku Górnośląskiego oraz dr Krystian Węgrzynek i mgr Tomasz Gęsina – sekretarze studiów.

Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe długopisy, notesy oraz „taszyntuch do cicików na brelach” zawierający minisłownik śląskich słów.