Teatr czarnego tła – warsztaty teatralne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością

02.11.2022 - 14:42, aktualizacja 03.11.2022 - 11:03
Redakcja: OO

Teatr czarnego tła to niezwykła forma sceniczna, w której aktorzy i scena są w kolorze czarnym, a widoczne rekwizyty i dekoracje rozświetla światło UV. Dzięki temu wszystko, co pojawia się na scenie, wydaje się magiczne. Ta specyficzna forma teatru ośmiela aktora, uczy otwartości i kreatywności, rozwija wyobraźnię, kształtuje umiejętność współpracy i odpowiedzialności za siebie.

Cele terapeutyczne, jakie spełnia teatr czarnego tła, rozszerzają się na odbiorców, którzy mogą znaleźć tu barwną rozrywkę, ale też stymulację zmysłów, radość i pogłębioną refleksję nad podejmowaną tematyką.

W poniedziałek 7 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością. W teatrze czarnego tła wystąpią studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.