VI Konfrontacje Humanistyczne

08.11.2022 - 15:06, aktualizacja 08.11.2022 - 15:06
Redakcja: OO

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach organizuje VI edycję Konfrontacji Humanistycznych. Partronat honorowy nad wydarzeniem objął Uniwersytet Śląski.

Konfrontacje Humanistyczne to twórcze spotkanie skierowane do nauczycieli wszystkich przedmiotów humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem nauczycieli polonistów, a także do bibliotekarzy i nauczycieli przedmiotów artystycznych.

Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie MS Teams 21 listopada 2021 roku o godz. 15.00. W trakcie konferencji połączonej z warsztatami przedstawione zostanie szerokie spektrum humanistyki szkolnej. Wykład mistrzowski pt. „Zapanować nad emocjami – zapanować nad słowami. Wybrane problemy komunikacji szkolnej” wygłosi dr hab. Danuta Krzyżyk, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego UŚ. Z kolei warsztaty pt. „Jak oswoić Obcego na mojej kanapie? Film dokumentalny Grzegorza Brzozowskiego jako pomoc w pracy z uczennicami i uczniami, dla których język polski nie jest językiem ojczystym” poprowadzi dr Justyna Budzik z Wydziału Humanistycznego UŚ.

Szczegółowe informaje o spotkaniu znajdują się na stronie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”.