Wykład pt. „Historia polskich gier komputerowych”

09.04.2018 - 14:00, aktualizacja 09.04.2018 - 14:00
Redakcja: admin

W środę 25 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 w budynku Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach rozpocznie się kolejne spotkanie Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność”, podczas którego współtwórca kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej, pomysłodawca i prezes pierwszego polskiego akceleratora gier wideo ARP Games dr Remigiusz Kopoczek wygłosi wykład pt. „Historia polskich gier komputerowych”.

Działalność Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność” zainicjowała Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego, uznając działalność oświatowo-kulturalną jako jedną z form realizacji celów Związku. Nazwa i idea nawiązują do tradycji Wszechnicy Górnośląskiej działającej z inicjatywy ogniw NSZZ „Solidarność” i Niezależnego Zrzeszenia Studentów w latach osiemdziesiątych. Celem Nowej Wszechnicy Górnośląskiej jest pobudzanie i zaspokajanie potrzeb intelektualnych i kulturalnych, popularyzowanie wiedzy z różnych dziedzin nauki, a tym samym sprzyjanie integracji środowisk naukowych i twórczych ze społeczeństwem oraz uświadamianie misji Uniwersytetu Śląskiego.