Wykład Vincenta V. Severskiego pt. „Współczesny wywiad – fakty i mity”

04.03.2019 - 18:23, aktualizacja 04.03.2019 - 18:23
Redakcja: admin

14 marca 2019 roku w godz. od 11.10 do 12.40 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach odbywać się będzie spotkanie z Vincentem V. Severskim, który wygłosi wykład pt. „Współczesny wywiad – fakty i mity”.

Vincent Viktor Severski (właśc. Włodzimierz Sokołowski) był funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa (Departament I MSW), Urzędu Ochrony Państwa (Zarząd Wywiadu) i Agencji Wywiadu, jest emerytowanym podpułkownikiem, pisarzem. Pełnił służbę wywiadowczą dwadzieścia sześć lat, z czego prawie połowę poza Polską (m.in. w Ambasadzie RP w Sztokholmie). Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez władze Polski, Izraela i Wielkiej Brytanii, a także uhonorowany Legionnaire Legion of Merit przyznanym przez Prezydenta USA Baracka Obamę.