Wystawa pt. „Nostalgia”

15.02.2016 - 11:25, aktualizacja 15.02.2016 - 11:25
Redakcja: admin

Od 9 do 29 lutego 2016 r. w galerii Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (hol główny, poziom 0) będzie można oglądać wystawę prac Fotograficznego Koła Naukowego Uniwersytetu Śląskiego pt. „Nostalgia”. Ekspozycja jest zbiorową prezentacją fotografii powstałych podczas I Naukowo-Integracyjnego Pleneru Fotograficznego Koła Naukowego Uniwersytetu Śląskiego, który miał miejsce w grudniu 2015 roku. Krajobrazy Szczyrku stały się dla uczestników wyjazdu motywem przewodnim rozważań nad historią fotografii. Prezentowane na ekspozycji zdjęcia są swego rodzaju próbą uczczenia XIX-wiecznych stylów, głównie wątku piktorializmu skupiającego się w swej formie na motywach i stylistyce malarskiej. To właśnie malarskość pierwszych fotografii piktorialnych posłużyła twórcom prac za punkt wyjścia. Przy pomocy technik fotografii cyfrowej autorzy biorący udział w plenerze starali się ująć w kadrach nastrojowość jesienno-zimowych górskich krajobrazów w kluczu out-of-focus, próbując tym samym przeciwstawić się cyfrowej jakości i ostrości obrazu.

Na wystawie swoje prace prezentują: Gabriela Bazan, Jarosław Grześkowiak, Kamila Kotusz, Maria Kowalska, Karolina Łapińska, Katarzyna Łataś, Radosław Miciński, Przemysław Recha, Dominika Śliwińska, Alicja Zmysłowska.