X edycja festiwalu filmowego „Made in Poland”

14.01.2022 - 10:53, aktualizacja 17.01.2022 - 13:18
Redakcja: RJ

X edycja festiwalu filmowego „Made in Poland” odbędzie się 19 stycznia 2022 roku o godzinie 9.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego (B 1.1) w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 4. Tytuł tegorocznej edycji brzmi: „Made in Poland. Made in the Heart of Europe”. Festiwal przybliży widzom kinematografię polską oraz dzieła naszych najbliższych sąsiadów: Ukrainy i Rosji.

Pokaz został przygotowany przez studentów II roku MU międzynarodowych studiów polskich, którzy z pomocą opiekuna, dr Marii Czempki-Wewióry, opracowali koncepcję i program festiwalu, a także materiały reklamowe i poligraficzne.

Impreza jest skierowana m.in. do osób, które uczą się języka polskiego jako obcego w ramach programu „Kursy przygotowawcze do podjęcia studiów w Polsce” realizowanego na zlecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Festiwal ma na celu zintegrowanie osób pochodzących z różnych krajów i reprezentujących różne kultury. Pomysłodawczynią i osobą prowadzącą dotychczasowe odsłony „Made in Poland” jest dr Agnieszka Tambor.

Procedury w związku z pandemią COVID-19

Na festiwal należy zabrać swoją maseczkę. Na terenie budynku obowiązuje dystans 1,5 m od innych uczestników. Przed udziałem w festiwalu należy wypełnić oświadczenie dot. COVID-19 oraz klauzulę RODO. Druki będą dostępne przed wejściem na salę.

W związku ze zmieniającą się sytuacją wynikającą z pandemii COVID-19 formuła uroczystości może ulec zmianie.

Regulamin wydarzenia

Oświadczenie osób biorących udział w wydarzeniu

Plakat wydarzenia