• Polish
Inicjatywa Doskonałości Badawczej

Ostatnie 100 darmowych licencji korektora językowego Grammarly do udostępnienia

Już ponad 1000 pracowników i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego korzysta z aplikacji Grammarly – korektora tekstów pisanych w języku angielskim, który na bieżąco wskazuje różnorodne błędy i proponuje poprawki.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o kolejną edycję udostępniania kont otwieramy ostatni już etap rejestracji, skierowany do całej wspólnoty Uniwersytetu Śląskiego.

Zostało 100 ostatnich kont do udostępnienia dla studentów, doktorantów i pracowników UŚ.

Podpowiedzi w Grammarly to coś innego niż stosowanie popularnych translatorów – to przede wszystkim sztuka poprawnego pisania. Aplikacja wskaże błędne wyrażenia w tworzonym tekście i zaproponuje prawidłową formę gramatyczną czy stylistyczną, dobierze także właściwe słowa. Dodatkowo podpowiedzi synonimów na pewno pomogą wzbogacić słownictwo. Co więcej, aplikacja dostosuje się do stylu pisanego tekstu, będzie zatem przydatna zarówno przy tworzeniu formalnych tekstów, jak i luźnych notatek.

Grafika przedstawiająca cztery postaci, dwie pracują na laptopie, jedna czyta książkę, jedna patrzy na monitor, na którym jest wielki napis HELLO. W tle napisy: Inicjatywa Doskonałości Badawczej, aplikacja Grammarly

Jak uzyskać darmową licencję Grammarly wersji premium?

KROK 1

Zarejestruj się poprzez formularz online – link znajduje się na stronie: www.formularze.us.edu.pl.

KROK 2

W formularzu koniecznie należy podać uczelniany adres e-mail (w domenie us.edu.pl lub o365.us.edu.pl).

KROK 3

Potwierdź rejestrację za pomocą linku aktywacyjnego, który otrzymasz w e-mailu.

KROK 4

Niebawem Grammarly prześle na podany e-mail link do utworzenia konta. Sprawdzaj spam – może się zdarzyć, że wiadomość niefortunnie tam trafi.

KROK 5

Zaloguj się i korzystaj z Grammarly.

KROK 6

Koniecznie ściągnij aplikację na komputer i telefon – dzięki temu wykorzystasz wszystkie funkcje programu.

CZY WIESZ, ŻE…
Dzięki aplikacji Grammarly błędy ortograficzne, stylistyczne, gramatyczne i interpunkcyjne przestaną być problemem.

Narzędzie ułatwi pracownikom i doktorantom:

• pisanie poprawnych językowo artykułów naukowych oraz wniosków grantowych,
  • komunikację z naukowcami i ośrodkami akademickimi z całego świata,
  • sprawdzanie tekstu pod kątem plagiatu.
Studentom z kolei:

• ułatwi pisanie prac zaliczeniowych,
  • przyda się do przygotowania perfekcyjnego CV w języku angielskim dla przyszłego pracodawcy,
  • usprawni codzienną komunikację w mediach społecznościowych, w tym publikację posta na Facebooku, Twitterze czy Instagramie lub przygotowanie profesjonalnego profilu na LinkedIn dla anglojęzycznych odbiorców,
  • ułatwi kontakt na przykład ze znajomymi z zagranicy.

Zakup licencji Grammarly finansowany jest w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Badawczej.

Pobierz regulamin