Konferencja naukowa pt. „Nauczyciele-Nauczycielom. Przestrzenie edukacji”

24.11.2022 - 11:58, aktualizacja 24.11.2022 - 12:41
Redakcja: K.S

22 listopada 2022 roku odbyła się konferencja naukowa „Nauczyciele-Nauczycielom. Przestrzenie edukacji” podsumowująca projekt „Śląska Szkoła Ćwiczeń”, którego liderem było Miasto Katowice.

Wydarzenie miało na celu m.in. zwiększenie wykorzystania przez szkoły i placówki edukacyjne innowacyjnych metod wspierających proces nauczania dla zapewnienia wysokiej jakości usług edukacyjnych oraz zintegrowania systemu oświaty i świata nauki dla kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, takich jak posługiwanie się językami obcymi, umiejętności matematyczne, cyfrowe oraz z zakresu nauk przyrodniczych.

Partnerami projektu są Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Grupa Edukacyjno-Szkoleniowa SOKRATES.