Międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom związanym ze studencką mobilnością

16.11.2022 - 13:01, aktualizacja 16.11.2022 - 14:57
Redakcja: AJS

We wtorek 15 listopada 2022 roku rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom związanym ze studencką mobilnością.  Spotkanie z udziałem przedstawicieli uczelni partnerskich sojuszu Transform4Europe odbyło się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Wydarzenie stanowiło okazję do dyskusji na temat obsługi studentów zagranicznych, którzy realizują na Uniwersytecie Śląskim studia w pełnym zakresie lub uczestniczą w programach wymiany akademickiej (np. Erasmus). Konferencja z udziałem pracowników uczelni zrzeszonych w sojuszu Transform4Europe umożliwiła wymianę informacji, a także poznanie dobrych praktyk. Jednym z punktów programu była dyskusja z udziałem studentów zagranicznych.