Strefa nauki na Światowym Forum Miejskim (WUF11)

01.07.2022 - 10:08, aktualizacja 12.07.2022 - 10:31
Redakcja: OO

Katowice były gospodarzem 11. sesji Światowego Forum Miejskiego ONZ (World Urban Forum 11 – WUF11). Tegoroczna edycja odbywała się od 26 do 30 czerwca 2022 roku, główną część wydarzeń zaplanowano w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Spotkania w ramach Forum prowadzone były także w 11 strefach miejskich zlokalizowanych w centrum Katowic, w tym na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego, gdzie powstała strefa nauki.

Strefę nauki współtworzyli: Uniwersytet Śląski, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia WSB, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Sketchnoting

Sketchnoting w formie wizualnej podsumowujący wydarzenia odbywające się w ramach Światowego Forum Miejskiego w Katowicach od 26 do 30 czerwca 2022 roku. Na grafice rozciągniętej w poziomie znajdują się treści dotyczące prelegentów oraz poruszanych w trakcie WUF11 zagadnień.

Wykonane przez Dinksy