Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach – spotkanie integracyjne w ramach projektu Come2US

25.11.2021 - 10:50, aktualizacja 25.11.2021 - 11:42
Redakcja: RJ

W sobotę 13 listopada 2021 r. w ramach projektu „Come2US – profesjonalizacja i centralizacja obsługi pracowników zagranicznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach”, odbyło się spotkanie integracyjne dla pracowników z zagranicy.

Uczestnicy wycieczki mogli się zapoznać z kulturą i historią Śląska, zwiedzić Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, dowiedzieć się, jak działała maszyna parowa, zobaczyć przodki górnicze z przełomu XVIII i XIX w. oraz przepłynąć łodzią po podziemnej rzece na głębokości 40 m.

Kopalnia Srebra jest jedyną w Polsce podziemną trasą turystyczną, która umożliwia zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych. Od lipca 2017 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po zwiedzaniu pracownicy mieli możliwość zapoznania się z upamiętniającym powstania śląskie Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich usypanym w latach 1932–1937.

W wycieczce wzięli udział pracownicy z różnych krajów, w tym: z Czech, Ukrainy, Grecji, Chorwacji, Francji, Włoch, Rosji, Niemiec, Wietnamu, Indii, Kanady i Węgier.

Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu „Welcome to Poland”.