Wystawa Uty Beyer pt. „Dom w Tbilisi”

30.03.2017 - 14:23 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

6 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w Klubie „Absurdalna” w Katowicach rozpocznie się wernisaż pierwszej w Polsce wystawy fotograficznej Uty Beyer pt. „Dom w Tbilisi”. Organizatorem wydarzenia jest nieformalna grupa studentów kulturoznawstwa UŚ „Mrówki Kultury”.

„Dom w Tbilisi” to projekt realizowany w stolicy Gruzji, który przedstawia świat mieszkań z „wielkiej płyty”, postsowiecką rzeczywistość, dobrze znaną także w Polsce. Artystka w poszukiwaniu esencji „domu” poza materialną przestrzenią bohaterami swoich zdjęć czyni przestrzeń życia zwyczajnych ludzi, którzy próbują stworzyć swój dom w wielokulturowej przestrzeni osiedla Varketili („Jestem przyjazny”), na którym w 120 budynkach mieszka 40 tysięcy osób.

Uta Beyer swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Berlinie, Londynie, Dublinie, Tbilisi oraz Rydze. Wystawa odbywa się w ramach IV śląskiej edycji Przeglądu Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”.

Wystawę można będzie oglądać do 5 maja. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prorektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dziekan Wydziału Filologicznegoprof. dr hab. Krzysztof Jarosz. Patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem sprawuje Zakład Teorii i Historii Kultury UŚ. Mecenasem wystawy jest KMB Press sp. z o.o.

Zaproszenie (pdf)