search Intranet
pracownik

Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych

23.11.2020 - 08:33 aktualizacja 23.11.2020 - 08:50
Redakcja: Marzena Ponicka
Writefull to oprogramowanie, do którego Uniwersytet Ślaski otrzymał dostęp testowy.

Oprogramowanie ułatwia korektę tekstów naukowych w języku angielskimSugerowane poprawki opierają się na rzeczywistym zastosowaniu danego słowa czy struktury gramatycznej, zależnym od kontekstu, a nie na ustalonym zestawie reguł gramatycznych. Writefull wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopism.

Działa ono jako wtyczka do programu MS Word. Wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @us.edu.pl.

Tryb dostępu : UŚ

Czas trwania testu: 2.11.2020-20.12.2020