search Intranet
pracownik

Badanie potrzeb pracowników zainteresowanych tworzeniem nowych stron internetowych

09.03.2022 - 12:34 aktualizacja 09.03.2022 - 12:34
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: projekt „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości. Program Zintegrowany”

Na Uniwersytecie Śląskim powstaje nowe narzędzie do samodzielnego tworzenia stron internetowych – generator stron. Udostępniony zostanie pracownikom Uniwersytetu Śląskiego zainteresowanym uruchamianiem własnych witryn.

Rośnie zapotrzebowanie organizacji uczelnianych, zespołów projektowych, organizatorów konferencji i kongresów, a także indywidualnych pracowników UŚ na tworzenie dedykowanych stron internetowych. Za ich pośrednictwem promowane są działania naukowo-badawcze prowadzone na uniwersytecie i udzielane są informacje o konkretnych przedsięwzięciach naukowych i organizacyjnych.

Ponieważ uruchomienie strony internetowej wymaga czasu, postanowiono opracować narzędzie – generator stron – które pozwoli pracownikom uczelni na samodzielne utworzenie witryny internetowej, a także przyspieszy procedurę ich uruchamiania.

Aby jednak narzędzie było funkcjonalne i użyteczne, prowadzone jest badanie ankietowe wśród pracowników. Ma ono na celu rozpoznanie potrzeb i oczekiwań przyszłych użytkowników. Udział w badaniu polega na wypełnieniu ankiety. Potrzebny na to czas wynosi ok. 10 minut. Udzielone odpowiedzi pozwolą na opracowanie wygodnego i optymalnego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Odpowiedzi należy udzielać za pośrednictwem formularza Google do 20 marca 2022 roku.

W razie pytań czy uwag dotyczących badania prosimy o kontakt z dr Agatą Zygmunt (agata.zygmunt@us.edu.pl).

Generator stron jest realizowany w ramach projektu „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości. Program Zintegrowany”.