Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

pracownik

Przygotuj z nami szóstą edycję ŚFN KATOWICE

12.07.2022 - 14:36 aktualizacja 15.07.2022 - 09:03
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: 6. ŚFN KATOWICE

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do dołączenia do zespołu organizacyjnego ŚFN KATOWICE, by już teraz wspólnie pracować nad szóstą edycją ŚFN!

Nasz festiwal to nie tylko tych kilka dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (albo, jak w zeszłym roku, na bulwarach Rawy) – to funkcjonująca przez cały rok instytucja, która działa na rzecz popularyzacji nauki. Z radością powitamy w zespole organizacyjnym tych z Państwa, którzy chcieliby wspomóc nas w zakresie:

 • copywritingu (zarówno popularnonaukowego, jak i promocyjnego czy marketingowego)
 • projektowania graficznego
 • wsparcia IT
 • obsługi fotograficznej
 • tłumaczeń (szczególnie z języka angielskiego, w piśmie i w mowie)
 • badań socjologicznych
 • zagadnień związanych z waste management
 • realizacji postulatów zrównoważonego rozwoju
 • współpracy ze szkołami
 • działalności popularnonaukowej dla dzieci
 • przygotowania instalacji artystycznych

Przyjmiemy Państwa pomoc niezależnie od tego czy w wymienionych zakresach działają Państwo zawodowo, czy też amatorsko. Jeśli natomiast wśród powyższych kwestii nie ma żadnej interesującej, a jednak zechcą Państwo do nas dołączyć – niezmiennie prosimy o kontakt (sfn@us.edu.pl).

Współorganizacja ŚFN może oznaczać również pracę przy tworzeniu programu i planowaniu przestrzeni, przy merytorycznym przygotowanie sześciu stref poświęconych poszczególnych dziedzinom wiedzy czy strefy specjalnej (w tym roku będzie to Strefa węgla); to także nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktu z gośćmi specjalnymi, wyjazdy w ramach inicjatywy ŚFN on Tour czy współpraca z polskimi i zagranicznymi festiwalami nauki pod kątem zorganizowania strefy EXPO festiwali. Doświadczenia tego rodzaju pracy są wartością samą w sobie, ale również wymiernym pożytkiem, stanowią bowiem widomy dowód współpracy naukowca z otoczeniem społecznym (tzw. III kryterium ewaluacyjne).

Jesteśmy przekonani, że współorganizacja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE jest i będzie dla każdego cennym doświadczeniem, okazją do podjęcia wyzwania, ale przede wszystkim do poznania nowych osób oraz integracji z innymi pracownikami Uniwersytetu.

Pracowniczki i pracowników, którzy chcą zaangażować się w to przedsięwzięcie i odkryć drzemiące w sobie możliwości, zapraszamy do zgłaszania się i kontaktu – mailowo (sfn@us.edu.pl) lub telefonicznie (503 133 593).

Możemy też poinformować, że w październiku uruchomiona zostanie rekrutacja pracowniczek i pracowników, którzy będą chcieli dołączyć do zespołu informacyjnego działającego podczas 6. ŚFN (od 3 do 5 grudnia) w gmachu MCK. Stosowny komunikat zostanie przekazany drogą mailową, będzie również zamieszczony na łamach „Informacji dla wspólnoty akademickiej”.

return to top