8. Forum Prawa Mediów Elektronicznych

22.09.2022 - 11:42, aktualizacja 22.09.2022 - 11:42
Redakcja: nk

8. Forum Prawa Mediów Elektronicznych odbędzie się 28 września 2022 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Forum stanowi ogólnopolską konferencję naukową poświęconą zagadnieniom prawnych aspektów mediów elektronicznych i nowych technologii. W tym roku po raz pierwszy edycja odbędzie się w Katowicach, zatem będzie to niepowtarzalna okazja do poznania najbardziej cenionych ekspertów z zakresu prawa nowych technologii. Wydarzenie zaplanowano w modelu hybrydowym, przy czym uczestniczy stacjonarni będą mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez partnerów wydarzenia: Asseco Data Systems, Samsung Electronics Polska oraz Microsoft.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną bieżące kwestie związane z cyfrowymi sądami, wykorzystaniem danych w przemyśle 4.0, tokenizacją w gospodarce cyfrowej, a także przeciwdziałaniem wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w Internecie.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest dostępny na stronie Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale YouTube UŚ. Aby wziąć udział w forum stacjonarnie, należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Dzień wcześniej (27 września) zaplanowano 7. Młode Forum Prawa Mediów Elektronicznych, w którym udział biorą studenci, doktoranci i młodzi praktycy z zakresu nowych technologii. Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy MS Teams. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną zagadnienia dotyczące: egzekucji z profilu na portalu Facebook, trusted flaggers a odpowiedzialności platform, dark patterns w obrocie kryptoaktywami czy zarządzanie działalnością marketingową w związku z komercjalizacją neurotechnologii. Ze szczegółowym harmonogramem 7. Młodego Forum Prawa Mediów Elektronicznych można zapoznać się na Facebooku.