Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek

06.06.2023 - 09:15, aktualizacja 06.06.2023 - 09:15
Redakcja: nk

„FANTASTYKA 2023: WIĘCEJ NIŻ CZŁOWIEK” to kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu – Zagłębiowską Mediatekę, skierowanego do fanów fantastyki we wszystkich jej odmianach. Impreza odbędzie się w dniach 13–17 czerwca, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Więcej niż człowiek”. Tematyka odbywających się w czasie wydarzenia atrakcji jednoznacznie wskazuje, że owym „więcej” są modyfikacje ciała znacząco wykraczające ponad to, co przewidziała natura. Czasami są to modyfikacje powstające w laboratoriach wielkich korporacji w dystopijnej przyszłości, a czasami w laboratoriach magów jako mutageny ułatwiające walkę z potworami. W czasie trwania projektu przedstawione zostaną różnorodne, i przez to trafiające w różne gusta i fandomy, atrakcje.

Więcej informacji, w tym harmonogram wydarzenia, znajduje się na stronie Zagłębiowskiej Mediateki.