student

IV Sosnowieckie Forum Językoznawcze „Semantyka – gramatyka – stylistyka”

12.03.2020 - 12:16, aktualizacja 12.03.2020 - 12:16
Redakcja: MS
Tagi: konferencja, lingwistyka

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po raz czwarty organizuje międzynarodową konferencję z cyklu Sosnowieckie Forum Językoznawcze, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Semantyka – gramatyka – stylistyka”. Celem wydarzenia będzie prezentacja różnorodnych perspektyw badawczych we współczesnym językoznawstwie, szczególnie slawistycznym, z uwzględnieniem zarówno tradycyjnych, jak i nowych ujęć metodologicznych. Dyskusja lingwistów z kraju i zagranicy umożliwi wymianę doświadczeń badawczych oraz zapoznanie się z kierunkami prac prowadzonych przez rodzime i zagraniczne ośrodki naukowe.

Wydarzenie będzie się odbywać od 24 do 25 września br. na Wydziale Humanistycznym w Sosnowcu (ul. S. Grota-Roweckiego 5).

Proponowane sekcje tematyczne tegorocznego forum:

• badania porównawcze w obrębie języków słowiańskich,
  • kulturowe i społeczne aspekty języka,
  • badania korpusowe w analizie lingwistycznej,
  • dyskurs w badaniach slawistycznych,
  • językoznawstwo a dydaktyka języków obcych.

Języki robocze konferencji: polski i rosyjski.

Opłata konferencyjna wynosi 450 zł (lub 100 €). Osoby zainteresowane udziałem proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do 15 czerwca 2020 roku na adres e-mail: forumsosnowiec@gmail.com.

Patronat nad konferencją objął prezydent Sosnowca.

Zobacz szczegółowe informacje o konferencji (pdf, 88,3 KB)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (doc, 31 KB)

return to top