Koncert Oleś Brothers w Zagłębiowskiej Mediatece

18.01.2023 - 09:13, aktualizacja 18.01.2023 - 09:13
Redakcja: nk

Już w piątek 27 stycznia br. o godz. 18.00, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) odbędzie się koncert Laureatów Nagrody Miasta Sosnowca – Oleś Brothers. Podczas koncertu usłyszymy utwory z albumu „Spirit of Nadir”. Wstęp wolny.

Oleś Brothers od najmłodszych lat związani byli z muzyką. Od ponad 30 lat biorą udział w różnych muzycznych projektach, tworząc zarówno osobno, jak i razem. Oprócz kompozycji jazzowych tworzonych na potrzeby kolejnych projektów, bracia Olesiowie są także autorami muzyki do sztuk teatralnych. Występowali z wieloma jazzowymi sławami. Na przestrzeni lat stworzyli bardzo bogatą dyskografię. Zasługują na docenienie swojej twórczości w mieście, z którego pochodzą, w którym stawiali swoje pierwsze muzyczne kroki.

W 2022 roku Oleś Brothers przyznano Nagrodę Miasta Sosnowca za całokształt twórczości artystycznej.

Wejście do Auli będzie możliwe pół godziny przed koncertem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Organizator – w przypadku frekwencji przekraczającej możliwości Auli (200 miejsc) – zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia drzwi i odmówienia wstępu na koncert.