[ONLINE] IV Sosnowieckie Forum Językoznawcze: „Semantyka – gramatyka – stylistyka”

10.05.2021 - 12:00, aktualizacja 10.05.2021 - 12:00
Redakcja: nk

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje IV Sosnowieckie Forum Językoznawcze, które odbędzie się w dniach 27–28 września 2021 roku. Tematem tegorocznej międzynarodowej konferencji będzie: „Semantyka – gramatyka – stylistyka”. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Miasta Sosnowiec.

Konferencja poświęcona będzie współczesnym badaniom lingwistycznym. Proponowane sekcje tematyczne:

• badania porównawcze w obrębie języków słowiańskich,
  • kulturowe i społeczne aspekty języka,
  • badania korpusowe w analizie lingwistycznej,
  • dyskurs w badaniach slawistycznych,
  • językoznawstwo a dydaktyka języków obcych.

Ze względu na ewentualne ograniczenia spowodowane pandemią SARS-CoV-2 konferencja odbędzie się w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy MS Teams. Kod dostępu do zespołu zostanie przesłany 2 tygodnie przed rozpoczęciem wydarzenia.

Języki robocze konferencji: polski i rosyjski.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do 15 czerwca 2021 roku pocztą elektroniczną na adres: forumsosnowiec@gmail.com.