student

Święto liczby Pi

13.02.2020 - 13:23, aktualizacja 13.02.2020 - 13:23
Redakcja: nk

Data Święta liczby Pi wybrana jest nieprzypadkowo – 14 marca to w notacji amerykańskiej 3/14. Proponowaną przez nas formą obchodów święta jest czternasty już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

Do wzięcia udziału w Święcie Liczby Pi zapraszamy nie tylko wszystkich chętnych do podjęcia studiów na kierunkach ścisłych i technicznych, tj.: matematyka, informatyka, chemia czy fizyka. Mile widziani są też studenci innych kierunków, nauczyciele, ale także ci, którzy swoją przygodę z edukacją już dawno skończyli.

Wśród przygotowanych wykładów, warsztatów i pokazów coś atrakcyjnego znajdzie dla siebie zarówno pasjonat, jak i ten, kto chciałby dopiero odkryć urok nauk ścisłych, a nawet ktoś, kto określa sam siebie jako zaprzysięgłego humanistę. Tradycyjnie zorganizowane zostaną różne konkursy i minikonkursy.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia

return to top