Dostęp do Legimi dla studentów i pracowników UŚ

16.01.2023 - 10:10, aktualizacja 16.01.2023 - 10:10
Redakcja: nk
kobieta siedząca w fotelu i czytająca książkę na czytniku

Uniwersytet Śląski zaprenumerował dostęp do elektronicznej biblioteki oferującej dostęp do ponad 60 tys. ebooków i audiobooków. Z serwisu korzystać mogą wszyscy studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego posiadający aktywne konto biblioteczne.

Dostęp do Legimi ważny jest przez trzy miesiące od daty aktywacji kodu. Kody będą ważne do momentu wykorzystania przysługującego bibliotece limitu stron.

Aby korzystać z zasobów Legimi, należy:

• Wysłać zgłoszenie na adres: legimi@ciniba.edu.pl, podając swoje imię, nazwisko oraz jednostkę UŚ, w której się pracuje, lub kierunek studiów w przypadku studentów, i poczekać na przesłanie kodu.
  • Zarejestrować się na stronie: http://www.legimi.pl/biblioteka_BUS/, wykorzystując otrzymany kod.
  • Pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na system Android, iOS lub wybrane e-czytniki.

Wypożyczone książki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać jednocześnie na dwóch urządzeniach.

Komunikat na stronie CINiB-y

pdflegimi-regulamin.