student

Konkurs dla studentów „Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919–1920 r.”

26.06.2020 - 16:32, aktualizacja 29.06.2020 - 11:39
Redakcja: nk

Fundacja Służby Niepodległej zaprasza do wzięcia udziału w projekcie edukacyjno-kulturalnym Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919–1920 r. Jego celem jest zaangażowanie młodzieży w obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Na projekt składają się takie wydarzenia jak cykl seminariów historycznych (online) prezentujących wydarzenia związane z obroną niepodległości, wystawa reprodukcji plakatów mobilizujących społeczeństwo do walki w obronie odradzającej się niepodległości Polski, a także konkurs podzielony na dwa niezależne bloki:

1) historyczny – polegający na napisaniu eseju,
2) artystyczny – polegający na przygotowaniu pracy artystycznej.

Każdy uczestnik może wziąć udział w tylko jednym bloku. Konkurs odbywa się w dwóch etapach w następujących terminach:

1) 30 maja–20 lipca 2020 r.: I etap – eliminacje wstępne,
2) 14 sierpnia 2020 r.: II etap – finał, w którym weźmie udział 6 uczestników.

Pula nagród wynosi 6 tys. zł.

Uczestnicy zgłaszają swój udział w konkursie poprzez przesłanie pracy konkursowej oraz wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: konkurs@sluzbaniepodleglej.pl do 20 lipca 2020 r.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie projektu Służba Niepodległa

return to top