Konkurs „#FakeHunter Challenge – Uwaga! Oszust”

22.11.2021 - 11:55, aktualizacja 22.11.2021 - 11:56
Redakcja: nk
klawiatura na niebieskim tle z napisem "fake"

Polska Agencja Prasowa po raz kolejny organizuje „#FakeHunter Challenge – Uwaga! Oszust” – inicjatywę mającą na celu uświadamianie społeczeństwu problemu nieprawdziwych informacji (fake newsów) publikowanych i rozpowszechnianych w internecie. Tematem przewodnim są oszustwa w cyberprzestrzeni w obrębie branż: energetycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, opieki zdrowotnej oraz kosmetycznej.

Projektowi towarzyszy konkurs skierowany do wszystkich, którym zależy na propagowaniu idei dostępu do wiarygodnych i rzetelnych informacji. Wyzwanie polega na wyszukiwaniu i weryfikacji fake newsów w sieci dot. oszustw w cyberprzestrzeni. Punkty otrzymuje się za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji. W konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe:

• I miejsce – 15 tys. zł,
  • II miejsce – 10 tys. zł,
  • III miejsce – 5 tys. zł.

Konkurs odbędzie się w dniach 3–5 grudnia br. Zwycięzców poznamy 10 grudnia br.

Szczegółowe informacje oraz link do rejestracji można znaleźć na stronie projektu #FakeHunter.