Nabór do 22. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

22.03.2022 - 10:56, aktualizacja 22.03.2022 - 10:56
Redakcja: nk
tekst z grafiką przedstawiającą naukowczynię w laboratorium

Ruszył nabór do kolejnej edycji programu programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, skierowanego do polskich badaczek – zarówno tych początkujących, jak i będących na zaawansowanym etapie kariery. Inicjatywa ma na celu wzmocnienie pozycji kobiet w nauce poprzez umożliwienie im przedstawienia swoich projektów badawczych oraz roczne stypendium.

Badaczki mogą zgłaszać swój dorobek naukowy w takich obszarach jak: nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, rolnicze, ścisłe czy inżynieryjno-techniczne, w tym medycyna, biologia, fizyka, chemia i biotechnologia. Przy ocenianiu aplikacji kandydatek jury weźmie pod uwagę m.in. dotychczasowe osiągnięcia naukowe, oryginalność prowadzonych badań, nowatorskie podejście do zagadnienia oraz możliwość praktycznego wykorzystania wyników badań.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 kwietnia br. za pośrednictwem platformy For Women in Science.

W związku z trwającym kryzysem humanitarnym L’Oréal włączy się dodatkowo w działania Polskiej Akademii Nauk, przekazując środki finansowe niezbędne do zakwaterowania ukraińskich naukowczyń, które musiały opuścić swój kraj. Będzie to część zakrojonego na szeroką skalę programu solidarnościowego, który L’Oréal prowadzi na rzecz wspierania uchodźców z Ukrainy.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie oraz fanpage’u firmy L’Oréal.