student

Ogólnopolski konkurs na projekt „24-godzinnego zegara słonecznego”

30.12.2020 - 13:14, aktualizacja 30.12.2020 - 13:14
Redakcja: nk

Fundacja TworzyMY Kraków zaprasza studentów wszystkich wydziałów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie architektonicznym na projekt „24-godzinnego zegara słonecznego”

Zadaniem uczestników jest przygotowanie autorskiego projektu małej bądź średniej formy architektonicznej. Obiekt ma stanowić wyobrażenie na temat zegara słonecznego – instalacji niezwiązanej na stałe z gruntem, mającej dowolny kształt. Pomysł powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektonicznego i łączyć w sobie elementy sztuki nowoczesnej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Mechanizm zegara ma obejmować:

• działanie w systemie całodobowym (wskazywać czas po zmierzchu),
  • symulację ruchu Słońca po ekliptyce,
  • wskazanie czasu słonecznego i strefowego.

Z uwagi na interdyscyplinarny charakter konkursu swoje projekty mogą wysyłać zarówno zespoły wieloosobowe, jaki i samodzielni uczestnicy.

Zwycięski projekt zostanie zbudowany przez Fundację i będzie eksponowany u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Jako rzeźba mobilna (należy uwzględnić łatwy demontaż jej elementów) będzie prezentowana w prestiżowych miejscach największych polskich miast.

Nagroda główna to 15 tys. zł. Łączna pula nagród wynosi 25 tys. zł.

Termin nadsyłania prac upływa 14 marca 2021 r. (wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie na stronie internetowej organizatora).

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Fundacji TworzyMY Kraków.

return to top