Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Studentki i studenci UŚ z sukcesami w AMP

28.10.2020 - 08:43, aktualizacja 28.10.2020 - 12:08
Redakcja: MP3

23 i 24 października w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, z udziałem 316 studentek i studentów z prawie 40 uczelni. Eliza Megger (III rok politologii) wygrała bieg na 3 km, w którym wystartowały 93 zawodniczki. W punktacji drużynowej  generalnej nasze studentki zajęły drugie miejsce za reprezentacją Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Skład drużyny: Sylwia Ciupek (WNS), Marta Janecka (WH), Dominika Juroszek (WNS), Aleksandra Krauze (WNS), Eliza Megger (WNS), Daria Michałek (WH), Weronika Ryguła (WSiNoE), Aleksandra Soboń (WPiA). W rywalizacji mężczyzn w biegu na 9 km Szymon Waskin (WNS) zajął 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Wraz z Radosławem Olesiakiem i Krzysztofem Paligą zostali sklasyfikowani na 24 miejscu w rywalizacji drużynowej.

Trenerem sekcji jest mgr Stanisław Bonk. Relacja fotograficzna jest dostępna na stronie https://www.facebook.com/AMPprzelaje/.

Z kolei 25-27 października w Rzeszowie na Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym drużyna UŚ złożona z Dominiki Banaś, Natalii Młynek i Sandry Stanisławskiej zajęła drugie miejsce wśród uniwersytetów oraz trzecie w klasyfikacji ogólnej wszystkich uczelni. Jest to najlepszy wynik pingpongistek w historii naszej uczelni.

Trenerem naszych reprezentantek jest mgr Mariusz Grzesiczak.