XVII Konkurs Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

16.05.2022 - 13:12, aktualizacja 16.05.2022 - 13:12
Redakcja: nk

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademia Leona Koźmińskiego zapraszają do udziału w XVII edycji Konkursu Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne. Dodatkowo najlepszym pracom z zakresu Diversity & Inclusion zostaną przyznane Nagrody Różnorodności.

Do udziału w konkursie zaproszeni są studenci i absolwenci uczelni wyższych mających siedzibę w Polsce, autorzy prac: licencjackich, magisterskich, doktorskich, habilitacyjnych, podyplomowych, inżynierskich lub MBA, które zostały obronione nie wcześniej niż 1 września 2020 r.

Zakres tematyczny prac:

• etyka biznesu,
  • zagadnienia etyczne w ekonomii teorii zarządzania i naukach pokrewnych,
  • społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR),
  • ład korporacyjny i raportowanie niefinansowe (ESG),
  • innowacyjność społeczna w gospodarce,
  • dobre praktyki na rynku finansowym,
  • przeciwdziałanie nadużyciom gospodarczym,
  • Diversity & Inclusion (pod patronatem Karty Różnorodności koordynowanej przez FOB).

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca br. poprzez formularz dostępny na stronie ZPF w Polsce.