Nabór do projektu „Mistrzowie Dydaktyki”

02.11.2021 - 09:26 aktualizacja 02.11.2021 - 09:26
Redakcja: MP3
Tagi: projekt "Mistrzowie Dydaktyki", tutoring
Osoby stoją i rozmawiają ze sobą, ponizej logo Funduszy Europjeskich, flaga RP, Flaga UE

Trwa rekrutacja studentek i studentów do projektu „Mistrzowie Dydaktyki”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego głównym celem jest wypracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie szkolenia tutorów oraz kształcenia w formie tutoringu we współpracy z wiodącymi uczelniami zagranicznymi, z pierwszej setki rankingu szanghajskiego. Realizowane są programy szkoleniowe tutorów oraz – we współpracy z uczelniami zagranicznymi – model stosowania metody tutoringu w ośmiu obszarach kształcenia: naukach humanistycznych, ścisłych, społecznych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych, leśnych i weterynaryjnych; naukach medycznych i naukach o zdrowiu oraz w obszarze sztuki.
Kolejnym etapem są badania prowadzone z udziałem studentów i kadry akademickiej, polegające na realizacji testowaniu poznanych metod tutoringowych w ramach zajęć prowadzonych z grupą studentów. W efekcie zostaje opracowana ostateczna wersja wdrożenia tutoringu, z uwzględnieniem wyników testowania i przeprowadzonej analizy. Ostatnim etapem projektu jest przeprowadzenie pełnego cyklu kształcenia z wykorzystaniem metody tutoringu. Poza pracą z podopiecznymi tutorzy wymieniają się doświadczeniami, dzielą dobrymi praktykami, porównują wyniki stosowania określonych metod i narzędzi pracy.

Terminy rekrutacji: I tura – 1-31 października, rekrutacja uzupełniająca – 2-20 listopada br.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Uniwersytetu Otwartego UŚ, tel. 32 359 21 45, kom. 665 331 617.