34. międzynarodowa konferencja na temat przyswajania języka obcego/drugiego

22.03.2023 - 13:11, aktualizacja 22.03.2023 - 13:11
Redakcja: nk

34. międzynarodowa konferencja na temat przyswajania języka obcego/drugiego (International conference on foreign/second language acquisition – ICFSLA) to cykliczne wydarzenie organizowane od ponad 30 lat, dawniej przez Instytut Języka Angielskiego, a obecnie przez Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie będzie się odbywało od 18 do 20 maja 2023 roku w Hotelu Meta w Szczyrku. Tegorocznym tematem przewodnim są „Psychological perspectives on second/foreign language learning and teaching”, czyli psychologiczne aspekty procesu przyswajania i uczenia się języka obcego.

Najnowsze badania nad wymiarami psycholingwistycznymi przyswajania języków i glottodydaktyki obracają się wokół sfery afektywnej uczących się i nauczycieli języka obcego, a badane aspekty znacznie wykraczają poza tradycyjne badania dotyczące motywacji czy lęku językowego, chociaż i one nadal wydają się przyciągać uwagę wielu badaczy. Dobrostan i czynniki go determinujące to obecnie jedno z najważniejszych pól badawczych promowanych tak przez uznanych, jak i młodych naukowców zajmujących się przyswajaniem języka drugiego i nauką języka obcego.

Swoje prelekcje wygłoszą: Jean Marc Dewaele (Birkbeck College, London), Tammy Gregersen (American University of Sharjah), Peter MacIntyre (Cape Breton University), Sarah Mercer (University of Graz), Joanna Nijakowska (Uniwersytet Warszawski) oraz Ema Ushioda (Warwick University).

Wszyscy zainteresowani udziałem proszeni są o kontakt pod adresem: szczyrkconference2023@gmail.com.